Co to jest ciepły montaż okien?

Tradycyjny montaż okien to przykręcenie ich do ścian odpowiednimi połączeniami i uszczelnienie ich pianką. Okazuje się, że w ten sposób występują nieszczelności, które skutkują aż 30% stratą ciepła z pomieszczenia. Ciepły montaż okien to rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy oszczędności w rachunkach za ogrzewanie, a nasz budynek jest energooszczędny. W ostatnich latach metoda ta wypiera używane do tej pory typowe, co pozwala na prawidłowe wykorzystanie funkcji okien, mniejszą wilgotność w pomieszczeniach, czy właśnie stratą energii cieplnej. Wilgotność w pomieszczeniach ma wpływ także na powstawanie pleśni i grzybów, decydując się na nowoczesne i zalecane rozwiązania sprawiamy, że budynek zyskuje następną korzyść- czyste i zdrowe powietrze.

Jak wykonać montaż okien na ciepło?

Podstawową zasadą stosując ciepły montaż okien, jest uszczelnienie bardziej wewnątrz niż na zewnątrz. Złącze okienne powinno mieć odpowiednią izolację termiczną i akustyczną, uszczelnione być zewnętrznie i wewnętrznie. Stworzenie tych trzech współpracujących ze sobą stref ma decydujący wpływ na jakość wykonania, ponieważ na przykład pominięcie warstwy termoizolacyjnej skutkować może późniejszą utratą ciepła lub wilgocią. Jest to ważny element i warto go dobrze wykonać. Kolejna strefa, czyli uszczelnienie zewnętrzne ma na celu uniemożliwienie przenikania pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku właśnie do warstwy termoizolacyjnej. Uszczelnienie z zewnątrz chroni budynek przed przenikaniem na przykład wody opadowej z zewnątrz, a umożliwieniem wyparowania wilgoci w drugą stronę.

Komu dedykowany jest ciepły montaż okien?

Metoda ta jest dedykowana wszystkim, którzy chcą w przyszłości zminimalizować straty ciepła w swoim budynku. Warto wybrać firmę, które specjalizuje się w tego typu metodzie, będzie umiała właściwie przygotować otwór okienny i prawidłowo przeprowadzi montaż. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które wahają się jeszcze w kwestii, na jakie rozwiązanie się zdecydować są dofinansowania z programu Czyste Powietrze lub odliczenie kosztów, dzięki uldze termomodernizacyjnej. Programy te mają zachęcić inwestorów i budujących dobry do zainteresowania się nowymi rozwiązaniami, mającymi na celu mniejsze zużycie energii i dbanie tym samym o środowisko.