Nowoczesne sposoby na izolację ścian

Beton, chociaż jest materiałem twardym i wytrzymałym, jest bardzo narażony na niektóre procesy, przez które słabnie i kruszy się. Mowa tutaj o wietrzeniu oraz rozkładzie chemicznym, który przyspieszany jest przez nadmiar wilgoci. Najbardziej narażone są te ściany, które znajdują się w fundamentach – w towarzystwie nasiąkniętej wodą gleby, nieustannie wywierającej niekorzystny wpływ na beton. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, wystarczy wyposażyć się w stosowną izolację.

Jak najefektywniej zabezpieczyć fundamenty?

Fundamenty budynku wymagają specjalnego traktowania, gdyż ich wymiana jest niesamowicie trudna. Nie wystarczy tutaj zwykły lakier czy zaprawa, należy sięgnąć po skuteczniejsze środki, jak folia kubełkowa. Głównym zadaniem izolacji na ściance fundamentowej jest odcięcie jej od szkodliwych czynników z zewnątrz, dlatego warto jest inwestować w takie tworzywa, które bez problemu znoszą ciężkie warunki. Nie jest to wyłącznie kwestia wilgoci – folia taka powinna być również odporna na różnego rodzaju związki chemiczne, które gromadzą się wokół gospodarstw domowych. Na szczęście, tworzywa sztuczne są mało reaktywne, przez co można stosować je nawet w bardzo zanieczyszczonej glebie.

Uszkodzenia mechaniczne a izolacja Uszkodzenia mechaniczne są prawdziwym problemem, gdyż nigdy nie da się ich przewidzieć. Mogą być one dokonywane powoli, stopniowo naruszając strukturę izolacji. Z tego powodu warto jest postawić na trwale materiały, jak folia kubełkowa, które opierają się ekspansji korzeni drzew czy gryzoni.